Vážení zákazníci, od 11.6. do 30.6.2024 pro vás máme DOPRAVU ZDARMA :) na sortiment dětských hřišť, dětských domečků a doplňků na hřiště na soukromé zahrady.

PORADNA: privátní sektor

ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU PORADNY

PORADNA: dětská hřiště
PORADNA: skluzavky
PORADNA: gumová podložka

1. Montáž hřiště Jugle Gym

Sestavu dopravíme zdarma na Vámi uvedenou adresu. Dopravu zdarma lze uplatnit po celé ČR. Platí pouze pro sestavy Jungle Gym a při jejich objednávce nad 4 000,- Kč.

Sestava bude v rozloženém stavu (model, příslušenství, dřevo a skluzavka).

  • Model - krabice obsahující spojovací prvky, vrtáky a návod na montáž)
  • Příslušenství (houpačku, držáky, aj. pokud nejsou obsaženy v Modelu)
  • Dřevo je již nakráceno a upraveno tlakovou impregnací (není nutný další nátěr, ale doporučujeme sestavu nabarvit až po roce). Na přání je možné dodat dřevo přírodní, povrchově neupravené. Vzhledem k tlakové impregnaci Wolmanit (zdravotně nezávadná impregnace) může býtkonečný barevný odstín nátěru odlišný od nátěru na neošetřené dřevo.
    Na sestavy a přístavky jsou použity sušené hoblované profily (zaoblené hrany v podélném směru) vysoké kvality ze severského smrku nebo borovice (mix možný).
  • Skluzavka - délka podle návodu na obalu modelu, barvu si můžete vybrat (červená, zelená, žlutá, modrá)

VLASTNÍ MONTÁŽ

Jednotlivé díly podle návodu svrtáte a sestavíte. Během několika hodin máte sestavené celé hřiště.

Montáž lze také provést odborně prostřednictvím montážní firmy - Vašeho regionálního prodejce. Montáž prostřednictvím montážní firmy se uskuteční pouze při objednávce nad 3 000,- Kč. Montážní ceny platí jen do vzdálenosti 30 km od sídla regionálního zástupce, kilometry nad se platí navíc. Montáž uhradíte montážní firmě až po uskutečnění montáže. Od montážní firmy obdržíte fakturu a předávací protokol.

DOPORUČENÍ NÁTĚRU: Dřevo je vhodné natřít ekologickým nátěrem (dle normy DIN EN 71) vhodným pro dětské hračky. Doporučujeme barvy Lignucolor (výrobce Pinucolor). Zboží zasíláme samostatně nebo se sestavou.


2. Montáž dětských domečků

Domky lze postavit na udusaný štěrk, případně na betonovou desku. Nejdříve se položí podlaha na ní pak domek!

Bude-li potřeba upravit terén (betonování aj.), není to započítáno v ceně a bude to účtováno jako vícepráce dle velikosti zakázky. Ceny za montáž platí pouze do vzdálenosti 30 km od regionálního zástupce. Kilometry nad 30 km se započítávají navíc.


3. Z čeho je skluzavka vyrobena a proč je u ní tak nízká cena

Skluzavky jsou vyrobeny z polyetylenu z recyklovaných materiálů (PET lahve aj). Díkytomu je na povrchu skluzavek vidět jemné žíhání (někdy vytvářející až čtvercovité obrazce). Skluzavka je celoprobarvená s UV filtrem - přes zimu ji není nutno schovávat jako jiný plastový nábytek (vyzkoušeno mimo jiné i u majitele na zahradě).
Skluzavka je vyrobena tlakovým vstřikováním plastu do forem (někdy může zanechat mírné oblé nerovnosti na hranách - ne ostré! ), a proto je technologicky méně náročná než lamináty nebo nerez. Díky tomu je její cena tak příznivá i přes velmi dobrou kvalitu (zátěž až 100 kg).
Upozornění - povrch skluzavek doporučujeme občas otřít mýdlovou vodou - zamezíte tvorbě statické elektřiny a děti nebudou dostávat "elektrické rány"(pokud je to pro ně zábavné, skluzavky neomývejte :o)


4. Proč na sestavy používáme tlakově impregnované dřevo

Tlakově impregnované dřevo (Wolmanit, Tanalit) zaručuje delší životnost dřeva - především v místech kontaktu se zemí. Doporučujeme nátěr provést až za delší dobu (i po 1 roce), aby si impregnace i dřevo "sedly". Nátěr před montáží jesamozřejmě také možný, ale není nutný. V Nizozemí, odkud výrobek dovážíme, již dřevo dále vůbec neošetřují. Pokud ano, požijte barvy se značkou "modrý anděl" - vhodné pro děti.
Nikdy na výrobu dětských sestav nepoužívejte neošetřené nebo neoholbované dřevo - po seschnutí dřeva děti zraní třísky.


5. Kotvení sestav do země

Většina sestav má již v balení obsažen kotvící materiál doporučený k ukotvení v malém betonovém základu. Přístavky doporučujeme ukotvit náhradními kotvami (vrtulkami) - zde není nutno betonovat. Pod dřevo, které se dotýká země, doporučujeme umístit jakékoliv podkladové (nejlépe plastové) pásky jako izolaci pro zajištění delší životnosti sestavy.


6. Jak vysoko je třeba umístit skluzavky a čím se přidělávají k sestavě

Kratší skluzavka (237 cm) má nástupní výšku 125 cm. Delší (300 cm) má nástupní výšku 145 cm. Ze zkušeností nedoporučujeme výšku zvyšovat - skluzavka je velmi rychlá a dítě z ní pak "vyletí jak namydlený blesk :o).
Skluzavka má v horní nástupní ploše vytvořené prolysky, které je nutno odvrtat a k sestavě zde upevnit vruty nebo vratové šrouby (5 mm - vruty, 6 mm vratové šrouby).


7. Proč již neprodáváme skluzavky s dráhou pro autíčka

Přestože jsme tento starší typ poptávali po výrobci, bylo nám sděleno, že jeho výroba je již ukončena a k dispozici je pouze nový model (žel již bez dráhy pro autíčka). Klukům se tímto omlouváme, ale nemůžeme s tím nic dělat.


8. Opravdu je doprava sestav a skluzavek zdarma po celé ČR?

Ano, po celé České republice rozvážíme prostřednictvím TopTrans zboží zdarma. Pouze zboží v ceně pod 4000,- Kč je zatíženo mírným poplatkem: 130,- Kč při objednávce 0 - 2000 Kč a 270,- Kč při objednávce 2001 - 4000 Kč.
Díky značnému množství zakázek a hustému provozu se může stát, že zakázka dorazí déle než je domluveno nebo až druhý den. Prosíme o shovívavost, a v případě pochyb volejte naši asistentku paní Votroubkovou na tel. + 420 724 852 629, + 420 724 150 236. Ráda Vám poskytne potřebné informace o pohybu Vaší zásilky.


9. Co když po rozbalení skluzavky zjistím, že je poškozená?

Již při přebírání skluzavky zkontrolujte neporušenost igelitového pytle, skluzavku vyjměte a prohlédněte zda není poškozená. Pokud je poškozená, musí se závada napsat do protokolu řidiči a ihned oznámit na firmu Herold. Pokud nebude takto postupováno, pozdější reklamace z důvodu poškození skluzavky nebudou uznány!

ZPĚT