Vážení zákazníci, od 11.6. do 30.6.2024 pro vás máme DOPRAVU ZDARMA :) na sortiment dětských hřišť, dětských domečků a doplňků na hřiště na soukromé zahrady.

Poradna

Péče o hřiště před sezonou

Je zcela běžné, že se před zimou postaráte o svou zahradu a trávník. Ale co dětské hřiště, které máte na zahradě? Také si zaslouží patřičnou péči. Zazimování dětského hřiště není nic složitého, obzvlášť když už při koupi dbáte na kvalitní materiály.

Jak prodloužit životnost dětského hřiště?

Všechna naše hřiště jsou vyrobena z odolného materiálu a kvalitního dřeva. Už při koupi hřiště zjistěte, zda je patřičně ošetřené nebo zda ošetření provedete sami - impregnace dokáže chránit komponenty hřiště pěknou řádku let a vy tak stále máte hřiště jako nové.

Některá hřiště jsou impregnována máčením, jiná tlakovou impregnací. Vřele našim zákazníkům doporučujeme hřiště natřít barvou nebo lazurou a tak zachovat vlastnosti impregnace. Ta vaše hřiště ochrání i proti škůdcům a roztočům, čímž výrazně prodlouží životnost hřiště.

Může zůstat skluzavka přes zimu venku?

Dřevo máte ošetřené, ale lámete si hlavu, jak zazimovat doplňky? Pokud vlastníte plastovou skluzavku, nemusíte se obávat nízkých teplot. Jen pokud nechcete, aby se vám skluzavka nebo další doplňky zašpinily, můžete je uschovat do sucha.

Jak připravit hřiště na sezonu?

Pokud jste pečlivě dětské hřiště zazimovali, máte nyní téměř vyhráno. Bude stačit, když hřiště prohlédnete, vyzkoušíte jeho pevnost a stabilitu, dotáhněte vruty a houpačkové háky a otřete plastové prvky. Skluzavku můžete také očistit od drobných nečistot a v případě, že jste ji na zimu uklízeli, připevnit zpět na herní sestavu. Udělejte si chvilku a dotáhněte vruty, houpačkové háky a další. Pokud je součástí vašeho dětského hřiště i pískoviště, pověnujte se i tomuto prvku. Zkontrolujte především čistotu a stav písku.

Nátěr

Všimli jste si, že nátěr na některých místech už není to pravé ořechové? Postižená místa ošmirglujte a přetřete znovu. Zabráníte tak dalšímu zničení a případnému uhnívání jednotlivých částí. Správným nátěrem také chráníte dřevěnou sestavu proti vlivům deště a větru. A čím natírat? Vždy používejte stejnou značku a barvu nátěru jako byla původní - jen tak zajistíte, že se povrch spojí s novou vrstvou.

Bezpečnost na prvním místě

Nezapomeňte se zavěsit na provazy a žebříky a tím vyzkoušet jejich pevnost. Také zkontrolujte ukotvení hřiště a spojovací materiály. Dotáhněte šrouby, které se v zimě mohly trochu uvolnit. Poškozené šrouby a matky vyměňte za nové. Vlivem zimy a nepřízně počasí může dojít ke změnám v terénu okolo hřiště, proto zkontrolujte i ukotvení hřiště. Zkontrolujte také, zda některé části hřiště nejsou jinak poškozené nebo třeba prohnilé.

Věříme, že jsme vám přinesli užitečné tipy, jak se postarat o hřiště před letní sezonou. Pokud byste potřebovali s čímkoliv poradit, neváhejte se na nás obrátit!

Jaký písek vybrat na dětské pískoviště

Rádi byste svým dětem pořídili jejich vlastní dětské pískoviště, které jim přinese spoustu zábavy a radosti? Poradíme, jak na výběr takového pískoviště a jaký písek pořídit.

Výběr dětského pískoviště

Domácí pískoviště má velkou výhodu - pokud vaše dítě hrátky s pískem miluje, neusíte s ním chodit na hřiště, ale stačí vyběhnout na vlastní zahradu.

Při budování pískoviště se nabízí jedna velká otázka - kam pískoviště umístit. Zda pískoviště umístíte pod strom, ke zdi nebo doprostřed zahrady je zcela na vás. Především byste na něj měli vidět z kuchyňského okna nebo z balkonu a myslet na letní dny - raději budete, když si vaše dítě bude hrát ve stínu stromů než na přímém slunci.

TIP: Při výběru pískoviště nezapomeňte na víka nebo síť na pískoviště. Ochráníte jej tak před návštěvami ze zvířecí říše nebo vlivy počasí.

Velikost a tvar pískoviště

V dnešní době si můžete vybrat z nepřeberného množství tvarů a velikostí dětských pískovišť. Klasické dřevěné pískoviště má většinou rozměry 1,5 na 1,5 m, ale můžete si vybrat takové, jaké vám a vašim dětem bude nejlépe vyhovovat.

TIP: Pokud máte dvě děti, které si na hřišti budou hrát, ideální jsou rozměry 130 x 130 cm.

Jaký písek vybrat?

Čím jemnější tím lepší. Z jemného písku se dětem dobře stavějí bábovičky a hrady. Nejlepší variantou je písek s frakcí 0/4 (zrnka mají průměr 4 mm). Jeho skvělou náhradou může být písek o frakci 0/8 (zrnka mají průměr 8 mm). Jelikož děti rády strkají zrnka písku do úst, je potřeba aby byl písek zdravotně nezávadný.

TIP: Do pískoviště doporučujeme kopaný písek ze stavebnin.

Údržba pískoviště

Údržba písku není nijak složitá. Stačí jednou za 3-4 roky písek vyměnit za nový. Pokud můžete, tak pískoviště zakrývejte, aby jej nenavštěvovali nevítaní návštěvníci. Kvalitu písku také pozvednete tím, když 1x za rok písek překopete a spodní vrstvu dostanete nahoru.

Pokud máte k výběru pískoviště, písku do něj i k ostatní herním prvkům na zahradě nějaké otázky, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám na ně odpovíme.

Jak vyrobit dětské hřiště

Ať už se rozhodnete vyrábět dětské hřiště svépomocí nebo investovat do připraveného řešení, budete muset zvážit několik aspektů, které jsou při takové stavbě důležité.

Co od hřiště očekáváte?

Máte jedno dítě, které si bude na hřišti hrát občas s kamarádem nebo velkou rodinu a hřiště tedy bude čekat i velký nápor? Jak si vaše dítě nejraději hraje? To vše jsou otázky, které si musíte na počátku položit.

Další oblastí, kterou budete muset vyřešit je váš čas a finance. Ať už rozhodnete hřiště koupit či budovat svépomocí, měli byste počítat s investicí z těchto oblastí. Kde hřiště postavit? Nejlépe bude, když vyberete rovnou plochu a při montáži hřiště se tak nebudete muset potýkat s terénními nerovnostmi. U některých našich hřišť (Imprest) je nutné kotvení F, proto se musí plocha betonovat.

Součástí ostatních hřišť je šroubové kotvení, které zajistí absolutní stabilitu, ale pro prodloužení životnosti dřeva doporučujeme kotvení betonovací nebo zatloukací (hřiště pak nepřijímá vlhkost ze země).

Doplňky na dětské hřiště

Pokud se rozhodnete postavit dětské hřiště svépomocí, tak se vám jistě budou hodit doplňky, které dětem přinesou tu pravou zábavu:

Bezpečnost především

Jistě vám záleží na bezpečnosti dětí, které si na vašem hřišti budou hrát, proto dbejte na zásady, které děti ochrání před zbytečnými úrazy.

Především dejte pozor na:

  • ostré předměty, které by mohly děti ohrožovat v případě pádu z hřiště,
  • prohlubně (tedy i bazén),
  • ploty, betonové zídky, patníky apod.
  • volný prostor kolem hřiště alespoň 1,5 metru na každou stranu. U skluzavek a houpaček by to měly být metry alespoň dva.

Přídavné moduly na dětské hřiště umisťujte s rozmyslem. Je důležité, aby se děti při hraní na různých herních prvcích vzájemně neohrožovaly (dítě na houpačce s dítětem na provazovém žebříku).

Věříme, že jsme vám přinesli tipy, které vám pomohou v rozhodnutí, jak zajistit hřiště, které pro vaše děti bude zdrojem zábavy, ale zároveň bude maximálně bezpečné. Pokud byste potřebovali ještě s čímkoliv dalším poradit, neváhejte se na nás obrátit.