Vážení zákazníci, od 11.6. do 30.6.2024 pro vás máme DOPRAVU ZDARMA :) na sortiment dětských hřišť, dětských domečků a doplňků na hřiště na soukromé zahrady.

Plavba po moři plném pokladů: naše 3 nejlepší tipy na pirátské hry pro děti venku

Plavba po moři plném pokladů: naše 3 nejlepší tipy na pirátské hry pro děti venku
Popis produktu

Chcete připravit pro vaše děti a jejich kamarády odpoledne plné dobrodružství a pirátských her? Připravili jsme pro vás 3 tipy na oblíbené hry, díky kterým se z vaší zahrady rázem stane rozbouřené moře a z dětí parta nebezpečných pirátů.

Hledání pirátského pokladu

Tato hra je ideální pro děti, které mají rády dobrodružství a hledání pokladů. Bez čeho se neobejdete? Samozřejmě nesmí chybět poklad, který potěší děti – můžete vytvořit balíčky z ovoce a dalších dobrot nebo schovat dopis, který děti provede dalšími úkoly.

Hru můžete pojmout tak, že dětem připravíte mapu a další indicie, které jim pomohou poklad najít. Například můžete napsat vzkaz na pergamen, který děti najdou a který jim řekne, kde se další poklad nachází. Děti se mohou rozdělit do dvou týmů a soutěžit, kdo dříve najde poklad.

Dobrodružná plavba na pirátské lodi

Tato hra je ideální pro děti, které mají rády vodu a plavání, ale můžete si ji zahrát i na souši. Nejdříve si s dětmi budete muset vyrobit pirátskou loď – na bazénu postačí vyzdobit lehátko a na souši můžete ke konstrukci “lodi” použít velké kartonové krabice. Loď mohou děti ozdobit pirátskými vlajkami a dalšími kresbami.

Hru můžete pojmout kreativně tak, že dětem dáte různé úkoly, které budou muset splnit na své cestě po zahradě nebo bazénu. Celou hru můžete propojit i s hledáním pokladu, kdy na své cestě budou děti nacházet indicie a na konci svedou velkou pirátskou bitvu, pro kterou by se vám mohli hodit například měkké míčky.

Pirátská výzdoba

Dejte dětem papír a pastelky a nechte je vytvořit vlastní pirátskou vlajku. Poté ji můžete společně vyvěsit na strom nebo na jiné místo, kde ji uvidí, a kde bude označovat jejich bezpečné stanoviště pro další hry. Některé děti se raději vyřádí kreativně a baví je různé tvoření a zdobení, mohou se tedy ujmout celkové pirátské výzdoby zahrady a ostatní zatím připraví loď pro dobrodružnou cestu nebo začnou hledat poklad.

Pozor, pozor! Blíží se loď plná pirátů! Z vaší zahrady se rázem stane moře díky naší pirátské řadě dětských hřišť. Pojďme se společně podívat na to, čím je tato řada specifická a z jakých typů můžete hřiště na zahradu vybírat.

Proč zvolit hřiště Pirát?

Pirátská hřiště jsou součástí naší řady EKO-LINE, která vyniká kvalitním provedením a příznivou cenou. Zkrátka a jednoduše - vzali jsme desítky let zkušeností, které s výrobou máme a vytvořili hřiště, která se stala mezi dětmi absolutním hitem. Protože, přiznejte sami, nechtěli byste se také na chvíli přenést do říše pirátů a zdolávat rozbouřené moře přímo na vaší zahradě?

5 praktických faktů

 • vyrobeno z kvalitních hoblovaných hranolů
 • z prken s povrchovou úpravou - hnědá impregnace (nutno ošetřit nátěrem)
 • splňuje bezpečnostní certifikát EN 71
 • jako materiál zvolen severský smrk
 • vyrobeno v ČR

Nejen pirátská hřiště pro vás vyrábíme již mnoho let v malé vesnici Březová, která se nachází nedaleko Kutné Hory. Přímo v Březové mohou děti vyzkoušet naši práci doslova na vlastní kůži. Nachází se zde zábavní park Heroland plný dětských her a atrakcí. Doporučujeme jako celodenní výlet!

Jaké jsou typy pirátských hřišť?

Jednotlivé typy se od sebe liší v sestavení jednotlivých prvků, ale hlavní parametrem, který si budete muset ujasnit, je velikost. Základní rozdělení je hřiště Malý pirát a Velký pirát. Jak již název napovídá, jedná se o hřiště menších a větších rozměrů. Jak si vybrat?

Zvažte možnosti vaší zahrady a také počet dětí, které si budou na hřišti pravidelně hrát. Některým dětem stačí méně prvků, jiné naplno využijí hřiště až když na něm najdou více rozmanitých podnětů.

Pojďme se nyní podívat na dvě konkrétní hřiště, ať si o “Pirátech” uděláte lepší představu.

Dětské hřiště Monkey´s Home Malý pirát ZET

Toto hřiště je nejmenší variantou pirátských hřišť, ale přesto nabídne dostatek zábavy a prostoru vašim dětem. Ideální je pro hry 1 - 3 dětí, čemuž odpovídá maximální celková nosnost, která je 162 kg. Rozměry hřiště jsou 185 x 338 x 245 cm, takže se pohodlně vejde i na menší zahradu.

Samozřejmě ani na tomto hřišti nesmí chybět stožár s pirátskou vlajkou. A co dalšího kompletní balení obsahuje

 • 5příčkový provazový žebřík
 • velkou tabuli pro nákresy
 • pískoviště pod věží
 • lezecí dřevěnou stěnu
 • dřevěné kormidlo
 • skluzavku dlouhou 2, 2 m
 • a mnoho dalšího!

 

 

Dětské hřiště Monkey´s Home Velký pirát DAN

Pirátské hřiště DAN patří rozměrově mezi větší hřiště. S nosností až 200 kg si na něm pohodlně vyhrají až čtyři děti. S rozměry 424 x 547 x 298 cm bude potřebovat více prostoru, což nebude problém, pokud máte střední až větší zahradu.

Skvělou “vychytávkou” je lezecí stěna, která děti baví, ale navíc je skvělá i pro rozvoj jejich pohybových dovedností a celkové posílení.

Jaké prvky obsahuje kompletní balení?

 • pirátskou vlajku se stahováním
 • stálobarevné lezecí kameny 10ks
 • madlo plastové 1 pár
 • šplhací lano
 • 5příčkový provazový žebřík provazový
 • pískoviště pod věží
 • lezecí dřevěnou stěnu
 • a mnoho dalšího!

TIP pro vás: Všechna pirátská hřiště pro vás můžeme v naší dílně upravit speciální technikou opalováním. Hřiště tak získá ještě více podobu skutečné pirátské lodě.

Splňte dětem přání o pirátském světě a pořiďte jim hřiště s vlajkou, lezeckou stěnou i kormidlem, které nesmí na žádné pirátské lodi chybět. Uvidíte, že budou nadšené a stráví na zahradě celé dny.

 

 

Parametry produktu